چوب پلاست چیست؟

چوب پلاست چیست؟

چوب سان پلاست / مقالات / 19 دی 1397

کامپوزیت چوب پلاست، محصولی است پر طرفدار در بیشتر کشورها، که با طیف رنگ ها و گستردگی مواد اولیه تولید میگردد. از موادی چون پلی اتیلن P.P ، P.V.C با ترکیبات غیر پلیمری ( پودر چوب ) همگن می شود. چوب پلاست گروه تولیدی چوب سان پلاست دریچه ای به روی صنعت MDF و دیگر مشتقات و دکوراسیون منازل و امکان باز نموده است. ویژگی مکانیکی خاص، ثبات ابعاد و قابلیت تولید در اشکال مختلف این محصول را منحصر نموده است.

رایج ترین نوع چوب پلاست ترکیبی از پودر چوب فراوری شده و پلاستیک است که نه تنها پرداخت بر روی آنها مانند پلاستیک انجام می شود، بلکه دارای خواص برتر نسبت به چوب و پلاستیک نیز است.

نوع چوب در این کامپوزیت ها می تواند از خاک اره مش بندی شده، از ضایعات الوارهای چوب مخصوصا چوب درختان جنگلی ( سخت چوبان ) مورد نظر میباشد.

البته نبایستی از پوست درختان در این فرایند استفاده نمود، زیرا که جذب پلیمر کمتری دارند.

ضایعاتی که تا بیش از این با هزینه بالا دفن یا معدوم می شوند به منبعی ارزشمند در صنعت تبدیل می شود. در صنعت پلاستیک برای تولید لوازم حساس از مواد نو و گرید خاص استفاده می گردد ولی در سایر بخش ها می توان از پلاستیک های بازیافتی اعم از قوطی های PET ، ظروف، لوازم مستعمل اتومبیل ... استفاده نمود که با ترکیب با پودر در چوب و افزودنی ها لازم و رنگ مناسب محصولی بنام چوب پلاست به بازار عرضه نمود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.