آلاچیق

امروزه شاهد آلاچیق ها در محیط های مختلف همچون فضای سبز، پارک ها، رستوران ها و ... هستیم با توجه به اینکه آلاچیق ها در دو نوع زمستانی و تابستانی می باشند بسیار مورد استقبال عموم قرار می گیرند آلاچیق ها از جنس های مختلفی ساخته می شوند ولی یکی از بهترین آن ها آلاچیق های چوب پلاست است که در بسیاری از فضاهای باز از آن استفاه می شود با توجه به اینکه آلاچیق ها بیشتر در فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرند بنابراین باید در ساختار آن ها از متریالی استفاده کرد که در مقابل رطوبت و عوامل جوی مقاومت داشته باشد چوب پلاست از جمله متریالی است که از این ویژگی ها برخوردار است. اگر می خواهید اطلاعات کاملی در رابطه با آلاچیق ها و قیمت آن ها داشته باشد در ادامه مقاله ما را همراهی کنید.

آلاچیق چیست؟


آلاچیق یکی از بهترین محصولات می باشد که امروزه در بسیاری از فضاها از آن استفاده می شود در حقیقت  آلاچیق ها که از آن ها به عنوان سرپناه در فضاهای باز مثل پارک، باغ، ویلا و ... استفاده می شود به سازه ای اطلاق می شود که به شکل هندسی خاص و سقف بسته بر روی ستون های پیرامونی ساخته می شود، که عموما در حیاط، منازل، میان، فضای سبز، باغات و مکانهایی که نیاز به آرامش و ایجاد محیطی دلنشین را دارد طراحی و با مصالحی همچون چوب، فلز و چوب، چوب پلاست، سنگ و چوب، تمام سیمانی احداث می گردد.

 سقف آلاچیق اغلب به اشکال چهار یا شش ضلعی و ستونها به شکل مدور یا چهار ضلعی است، کف از چوب یا چوب پلاست استفاده می نمایند. اگر بخواهید در هزینه ها صرفه جویی نمائید استفاده از مصالح سیمانی و فلزی در الویت است، ولی آن زیبایی آرامش را به شما نخواهد داد.

 استشمام بوی چوب و سازگار با طبیعت نظر اغلب طراحان را به سوی مصالح چوب و چوب پلاست با رنگ های متنوع و ماندگار جلب نموده است. قرار دادن نیمکت در حاشیه و میز وسط آلاچیق جهت استراحت و پذیرایی و احداث باربیکیو در کنار آن و قرار دادن چند فلاور باکس متصل و نامنظم است که سازه ای زیبا و مدرن که باعث آرامش و حس و شادابی فرد می گردد، پس میتوان مکانی برای گردهم آمدن افراد خانواده و دوستان فضایی جهت سرگرمی و تفریح ایجاد نمود. برای درک بهتر میتوان به عکس و طرح های آلاچیق مراجعه نمود.


نکاتی که باید در ساخت آلاچیق ها به آن دقت کرد!


1- سرعت در اجرا: از مهم ترین عواملی که در ساخت آلاچیق ها باید به آن دقت داشت داشتن سرعت بالا در اجرا می باشد.

2- دقت: با توجه به اینکه آلاچیق ها در فضاهای مختلف و در عوامل جوی متنوع مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین در ساخت آن باید دقت لازم را به کار گرفت.

3- امکان تامین و کنترل کیفیت

4- داشتن نظارت کافی 

5- کنترل افت و خزش

6- از موارد دیگری که بسیار مهم می باشد راحتی نصب است.


کاربرد آلاچیق های چوبی


1- اسنفاده از آلاچیق ها در محیط های عمومی و فرهنگی

2- استفاده از آلاچیق ها در باغ ها و باغچه ها

3- استفاده از آلاچیق ها در محیط های بیرونی هتل

4- استفاده از آلاچیق ها در ویلاهای شخصی

5- استفاده از آلاچیق ها در پارک

6- استفاده از آلاچیق ها در فضاهای مختلف شرکت ها و کارخانه ها


قیمت آلاچیق ها


با توجه به اینکه آلاچیق ها دارای انواع مختلفی هستند و در جنس ها و مدل های مختلفی تولید می شوند بنابراین نمی توان یک قیمت ثابت و مشخص برای آن ها در نظر گرفت در حقیقت قیمت آلاچیق ها با توجه به جنس آن ( فلزی، چوبی و ...)، ابعاد و اندازه ی آن، مدل های مختلف آن (چهار وجهی، شش وجهی، گرد و ...) متغیر می باشد اگر می خواهید از قیمت هر یک از آلاچیق ها با توجه به خصوصیاتی که دارند مطلع شوید با شماره های 09120631037 - 09122019414 تماس حاصل فرمایید.

Al1
Al10
Al11
Al13
Al14
Al15
Al16
Al2
Al3
Al4
Al5
Al6
Al7
Al8
Al9

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.